Foto a videogaléria

Máj bol príjemným premiérovým obdobím. Peťa Badaničová odpremiérovala novú rozprávku O škaredom káčatku (a je to naša najlepšia rozprávka... úžasné a dojímavé) a Kalo odpremiéroval v Štátnom divadle na malej scéne O myšiach a ľuďoch (malá ukážka tuto: http://youtu.be/tpmQccndfsE ). Dávid Hanko nás fotil a spravil úžasné fotografie, ktoré sme vystavili a ešte aj vystavíme. Aj tu ich vystavíme. Pobavili sme matky na deň matiek v obci Sokoľ.  Zahrali sme si aj na Hlavnej v rámci akcie Noc vonku. A tak ďalej...

 

10.5. sme zorganizovali festival umeleckých prejav detí s Downovým syndrómom a ich kamarátov "Urobme si radosť". A zorganizovali sme aj Snem spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku.

 

V apríli sme si zasúťažili. 11. a 12. sme išli na krajskú súťažnú prehliadku divadiel hrajúcich pre deti s Cisárovými novými šatami a postúpili sme na celoslovenskú prehliadku. Hrali sme aj pre študentov sociálnej práce z UPJŠ, hrali sme aj v obchodnom centre Optima. A pripravovali sme veci na stánok pri príležitosti dní mesta Košice. Stretli sme dvoch nových super ľudí, hudobníka Ferka Josku a fotografa Dávida Hanka.

 

 

Marec bol hustý. Jedny Kasárne - kulturpark; dva dni; tri školy; osem akcií; sedemsto ľudí... A vyšlo. Pripravovali sme aj Škaredé káčatko a išlo sa aj do Piešťan, na námestie zahrať...

 

 

 

V januári a februári malo divadlo voľno. Pracovali sme na novej hre - rozprávke o škaredom káčatku. A pripravovali nové výrobky. Aj február bol voľnejší, spravili sme si len valentýnsky karneval spolu so školou na Vojenskej a jedno predstavenie Malého princa.

 

November a december sa niesli v znamení príprav na vianočné trhy a vianočné predstavenia. Pripravili sme novú hru "O hrbáčikovi Petrovi", ktorú sme následne aj odpremiérovali na niekoľkých akciách. Už tradične sme sa zapojili do charitatívnej akcie US Steelu v stánku pri Imaculate. Mikulášských akcií bolo tiež veľmi veľa a hrali sme aj na plese študentov fakulty sociálnej práce v Prešove.

 

 

 

V októbri sme mali prvé stretnutie s priateľmi v Holandsku venované možnosti práce a nezávislého bývania ľudí s Downovým syndrómom. Informácie o projekte tuto: http://downkidsint.blogspot.nl, natočené video tuto:  http://www.youtube.com/watch?v=kMcUmleOe6A, článok v slovenčine tuto: http://kosice.korzar.sme.sk/c/6985495/znevyhodneni-herci-sa-predviedli-v-holandsku.html. Okrem toho sme dvakrát hrali v Átriu a dvakrát v rámci Matičnej akcie Staromestské činohranie. A zúčastnili sa na Polievkovom festivale (tí čo neboli v Holandsku).

 

 

V septembri sme pokračovali pravidelným hraním v piatky o 17:00, premiéru mal Ignác, chystali sme sa do Holandska (program learning partnerships Gruntvig), aktívne sme sa zúčastnili konferencie Zdravotné a sociálne problémy ľudí s Downovým syndrómom v Bratislave a pripravovali sme tretí ročník integračného festivalu ArtFest, a hrali sme aj v dvoch materských škôlkach.

 

 

 

Cez prázdniny to vypuklo. Stále sa hralo. V ústave pre výkon trestu odňatia slobody, v nádvorí Átrium klubu v rámci Leta na Terase. Prázdniny neboli. A popri tom sme cvičili Cisárove nové šaty.  A otvorili sme charitatívnu dobročinnú čajovňu v  Kulturparku. A hrali sme na Hlavnej. A nacvičili ďalšiu komédiu "O zneužitom Ignácovi"... a tak ďalej.

 

 

 

Takýto reklamný spot sme v júli pre darcovský portál dobrá krajina, ale aj len tak pre seba vytvorili...

 

V júni sme okrem pravidelného hrania podnikli niekoľko zaujímavých akcií. Deň detí v útulku pre ľudí bez domova v Bernátovciach... Oddýchli sme si v Betliari a vystúpili na otvorenom amfiteátri na Alejovej.

 

 

Začiatkom mája sme absolvovali jednu super rýchlu akciu, na pravidelnom podujatí Úsmevy pre Košice sme vystúpili nielen so svojim programom, ale za jeden deň sme spolu s priateľmi z Francúzska, Španielska a Fínska pripravili predstavenie o Červenej čiapočke (keby jednej, piatich!!!). A rozšírili sme si repertoár o ďalšiu hru pre deti z MŠ aˇZŠ - Labutia princezná. Medzitým sme samozrejme hrali. A to aj v Rožňave pre DSS Jasaníma.

 

 

 

Apríl sa vydaril. Na Hlavnej ulici pred Urbanovou vežou sme mali výstavu nadrozmerných fotografií Ľudí s Downovým syndrómom. A po usilovnej práci s ľuďmi bez domova sme koncom apríla odpremiérovali autorskú hru Zatratenci.

 

 

 

Marec bol tvrdý ale úspešný. Hrali sme v LUX, n.o. Skazu akadémie (aktuálna správa - nacvičujú novú hororovú rozprávku), spolu s hercami z Národného sme zorganizovali podujatie a zahrali si spolu v Dome umenia a Historickej radnici pre školy (raz vypredané), hrali sme v Snine pri príležitosti Svetového dňa DS, hrali sme v Budapešti pri príležitosti Svetového dňa DS, medzitým sme stihli akciu pri príležitosti dňa optimizmu 22.3. spolu s nadáciou Orange.  

 

 

 

A po usilovnom skúšaní sme premiérovo 3.2. zahrali Piatich škriatkov v Radničnej sále. A pre DSS Spišské podhradie sme zahrali 27.2. Nielen makaním je človek živý. Na ArtMeetingu v Betliari bola aj pyžamová párty aj Valentínska láska...

 

 

Január - nácvik novej hry o piatich škriatkoch, hranie pre dôchodcov a žiakov 18.1. - Neprebudený, pre verejnosť repríza Janky a Marienka 27.1. a účasť na akcii výťažok z primátorského punču v ten istý deň

 

 

V decembri sme okrem tradičných vianočných trhov s výrobkami hrali hlavne trikrát vianočné biblické pásmo.

 

 

 

November bol rušný.  Zahrali sme pre dôchodcov O myšiach a ľuďoch (stáva sa z toho pomaly tradícia, každý posledný Piatok v mesiaci hráme pre dôchodcov v Radničnej sále Starého mesta - Hviezdoslavova 7),  Zahájili sme maľovanie v štýle ArtBrut. A začali sme nacvičovať vynovené vianočné biblické pásmo.

 

 

 

 


V októbri sme okrem dvoch akcií vo vlastnej réžii (Myši a ľudia) zahájili spoluprácu s  o.z. Sonet a zorganizovali predstavenie Posledné mesiace od Furia Bordona.

 

Predstavenie sa odohralo dňa 19.10. 2012 v Košiciach,
8.2.2013 o 18:00 v MsKS Michalovce 
9.2.2013 o 19:00 v Kine Scala v Prešove
Réžia: Miroslav Košický
Hrajú: František Kovár, Přemysl Boublík, Lucia Lapišáková
Popis: Posledné mesiace sú hrou súčasného talianskeho dramatika Furia Bordona, príbeh
starnúceho profesora literatúry a jeho syna, v ktorom sa mieša minulosť s prítomnosťou,
má nezvyčajnú silu v jednoduchých, bystrých a ironických dialógoch. Predstavenie
režíroval nedávno zosnulý známy dramatik a režisér, košický rodák, Miroslav Košický.

 

 

September bol rušný.  Vystúpili sme na koncerte Integrácia 27. a hneď na to sme zorganizovali festival ArtFest (28. a 29.) kde na jeho druhom ročníku vystúpilo 7 súborov a každý deň sme mali okolo 60 divákov. 

 

 

 

V lete sme nielen hrali (13.7. a 18.9. O myšiach a ľuďoch, 22.8. Neprebudený), ale aj nacvičovali nové veci a pripravovali festival ArtFest a vystúpenie na koncerte Integrácia (pred 9500 divákmi). 

 

 

 

Nedávno ocenená režisérka Zuzana Dovičáková pripravila pre naše divadlo adaptáciu diela J. Steinbecka O myšiach a ľuďoch, známy príbeh dvoch priateľov, nerváka Georgea a silného Lennieho. Odohrané dvakrát, raz na verejnej generálke v CVČ EP DOMINO, raz v Máraiho divadelnom štúdiu Divadla Thália Színház.

 

 

 


V rámci Divadla Hopi hope spolupracujeme aj s neziskovou organizáciou LUX na Vyšnom Opátskom, sú úžasní...

 

 


Predstavenie "S.O.S. - R.U.R." - tanečné predstavenie s ekologickým posolstvom sme predviedli dvakrát v Košiciach a raz v Budapeštianskom národnom divadle Vígszínház pred 800 ľuďmi

 

 

 


Predstavenia "Neprebudený" - "Neprebudeného" sme hrali zatiaľ šesťkrát pri rôznych príležitostiach. Trikrát ako predstavenie pre verejnosť, dvakrát ako výchovné divadelné predstavenie pre školy, raz pre Markízu (do relácie Bez servítky).

 

 

 

Trailer predstavenia: http://www.youtube.com/watch?v=GgySjKS6wbQ

 


Premiéra "Neprebudený" - 18.2.2012 Divadlo Hopi hope odohralo svoje prvé predstavenie, muzikál na ľudové motívy "Neprebudený"

 

 

 


Krst Divadla Hopi hope - 14.1.2012 sme pokrstili prvé divadlo Artesťákov a Neoňákov, Divadlo Hopi hope. Tešíme sa na Vás.  

video tu: http://www.youtube.com/watch?v=LBoE9-i53uk&context=C3295770ADOEgsToPDskJmsWaLvQ7p13KBoG_l7LR8

Program Divadla Hopi hope

14.1.2012 Sobota - 18:00 Krst divadla CVČ, elokované pracovisko Domino, Popradská 86, Košice
18.2.2012 Sobota - 17:00 Premiéra Neprebudený - repríza Rodinná oslava alebo slučka CVČ, elokované pracovisko Domino, Popradská 86, Košice
27.2.2012 Pondelok - od 8:30 repríza Neprebudený Teologická fakulta, Katolíckej univerzity Aula A1, Hlavná 89, Košice
9.3.2012 Piatok - 16:00 repríza Neprebudený Átrium klub, Zuzkin park 4, Košice
18.3.2012 Sobota - večer S.O.S. - R.U.R. Budapešť  - Vígszínház - predstavenie v rámci Svetového dňa Downovho syndrómu v Budapešti
30.3.2012 Piatok - 16:00 repríza Neprebudený Átrium klub, Zuzkin park 4, Košice
13.4.2012 Piatok - 16:00 Rozprávkové predstavenie - Malý princ, Ezopove bájky, Želanie Radničná sála MÚ MČ Košice - Staré mesto, Hviezdoslavova 7, Košice
19.4.2012 Piatok - 18:00 Repríza "Neprebudený" Radničná sála MÚ MČ Košice - Staré mesto, Hviezdoslavova 7, Košice
2.5.2012 Streda - od 9:00 S.O.S. - R.U.R. Historická radnica 59/57 - Účasť na festivale Úsmevy pre Košice
12.5.2012 Sobota - 19:00 Verejná generálka "O myšiach a ľuďoch" CVČ, elokované pracovisko Domino, Popradská 86, Košice
25.5.2012 Piatok - od 16:00 Malý princ GES Club - predstavenie v rámci oslavy narodín Maják, n.o.
26.5.2012 Sobota - 17:00 Premiéra - Akadémia šantenia profesora machuľky CVČ, elokované pracovisko Domino, Popradská 86, Košice
20.6.2012 Streda - 19:00 Premiéra "O myšiach a ľuďoch" Máraiho divadelné štúdio, Timonova 3, Košice
13.7.2012 Piatok - 18:00 Repríza "O myšiach a ľuďoch" Dolná brána - Hlavná ulica, prvé predstavenie v exteriéri
18.7.2012 Streda - 18:00 Repríza "O myšiach a ľuďoch" Átrium klub, Zuzkin park 4, Košice - predstavenie v rámci kultúrneho leta Terasa 50
22.8.2012 Streda - 19:00 Repríza "Neprebudený" Átrium klub, Zuzkin park 4, Košice - predstavenie v rámci kultúrneho leta Terasa 50

staršie

 

Našim partnerom ďakujeme za podporu:

  Nadácia USS
  Nadácia pre deti Slovenska Hodina ďeťom MČ Košice - Západ Nadácia VÚB
Education and Culture Leonardo da Vinci Sokrates Grundtvig
 

Nadácia Orange

 

Mesto Košice Leonardo da Vinci Sokrates Nadácia Pontis
 

Dve percentá z dane na Pravda.sk Nadácia USS
Košice - EHMK 2013

 

Pravda.sk Nadácia U. S. Steel Košice Finančná skupina ČSOB
Karpatská nadácia Ministerstvo kultúry SR